O nas

Klub Aktywnych Mam to pomysł, który zrodził się w 2007 roku, kiedy jedna z nas została mamą. Niestety sama realizacja pomysłu odciągnęła się w czasie o kilka lat, aż wszystkie trzy Mamy założycielki spotkały się na swojej drodze i wspólnie zaczęły działać.

W 2015 roku projekt utworzenia Klubu Aktywnych Mam został zgłoszony jako jeden z projektów proponowanych do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Nowego Sącza na rok 2016. Nie udało się zebrać wystarczającej liczby głosów poparcia, aby projekt mógł być realizowany, jednak to nie zniechęciło nas do dalszego działania, a wręcz przeciwnie. Właśnie wtedy zadecydowałyśmy się aby zarejestrować Stowarzyszenie, które od czerwca 2016 roku działa oficjalnie pod nazwą Klub Aktywnych Mam.

Klub Aktywnych Mam to  miejsce na realizowanie swoich pomysłów, pasji, dzielenie się swoimi doświadczeniami. Stereotypy matki zmęczonej życiem, matki nieszczęśliwej czy nudnej – dla nas nie istnieją. Swoimi działaniami staramy się udowadniać, że kobiety po zastaniu matkami, nie tracą nic ze swojej kreatywności, przebojowości, a przede wszystkim kobiecości! Bycie mamą udowadnia, że często niemożliwe staje się jak najbardziej realne i łatwe do osiągnięcia.

Klub na co dzień tworzą:

Ana

Mama 11- letniej Kasi. Współzałożycielka stowarzyszenia Klub Aktywnych Mam. Kiedyś szalona Asystentka Osoby Niepełnosprawnej, oddająca serce w pracy  ze swoimi podopiecznymi. Dziś recepcjonistka w „Krainie rzęs”.
W Klubie odpowiedzialna za social media, koordynuje spotkaniami Mam. Jest niezastąpiona w tworzeniu domowej atmosfery i organizacji eventów. Uwielbia pić herbatę oraz prowadzić długie rozmowy z kobietami. Jest specjalistką od pocieszania.

Anita

Mama 18- letniego Pawła i 8 letniej Mani. Współzałożycielka Klubu Aktywnych Mam. Nieodzowna mentorka w naszym Klubie. Jej wsparcie i pomoc w dążeniu do realizacji pomysłów zawsze daje nam dodatkowy power do działania. Mama specjalizująca się na co dzień w sprzedaży, w naszym Klubie pomaga przy aktualnych projektach.

Gosia

Mama 14- letniej Amelki i 5- letniej Juli  😉 Gdyby nie jej marzenie i determinacja w dążeniu do stworzenia w naszym mieście miejsca dla Mam, Klub by nie powstał.  Jest główną pomysłodawczynią i założycielką stowarzyszenia Klubu Aktywnych Mam w Nowym Sączu. Aktywna, pracująca na pełen etat biurowa mama, która w Klubie zajmuje się formalnościami, marketingiem i spotkaniami z współorganizatorami.
Jest odważna i bardzo skuteczna w swoich działaniach. Gdy sobie coś postanowi, to zawsze osiąga cel, mimo wszelkich trudności. Ma mnóstwo pomysłów, które skutecznie realizuje.

Małgorzata Słowińska

Mama 5 rocznego Krzysia i 8 miesięcznego Wojtusia. Pracuje w księgowości w firmie produkującej lodowe smakołyki, które dzieci uwielbiają. Współtworzyła Forum Ekonomiczne w Krynicy. Lubi to co robi. W wolnych chwilach chętnie wyrusza na wycieczki i spacery z synem 🙂 W Klubie odpowiedzialna za warsztaty oraz koordynuje wolontariuszy.