By się nie bać -Pierwsza pomoc

Bezpieczeństwo ponad wszystko!

Od pierwszych dni narodzin dziecka, rodziców najbardziej stresuje pierwsza pomoc, jaką mają udzielić w razie sytuacji zagrażającej zdrowiu czy życiu ich dziecka. Każdy z nas kto ma prawo jazdy, pewnie przechodził kurs pierwszej pomocy, teraz mało z tego pamięta, ale jeżeli chodzi o zagrożenia czyhające na te najmniejsze istoty sprawa jest bardziej złożona. Sytuacji takich można wymieniać bardzo wiele: od bezdechu, zakrztuszenia czy zadławienia, poprzez połknięcie małych przedmiotów czy wypicie substancji niedozwolonej ( środki chemiczne itp.).

Dzieciaki w każdym wieku mają różne pomysły, a nasza wyobraźnia nie zawsze jest tak kreatywna, jak wyobraźnia 2 czy 3 latka. Dzieci nie znają wszystkich zagrożeń jakie je mogą spotkać, pomimo ostrzegania i tłumaczenia dzieciom co jest dobre a co złe, na taka sytuację nie można się przygotować i kropka.

Jako rodzice jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo naszych dzieci i powinniśmy stworzyć mu jak najlepsze warunki do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania.

Dobrze aby w każdym domu znalazła się apteczka z przedmiotami potrzebnymi w nagłych przypadkach, ale również opis jak krok po kroku postępować gdy pojawi się konieczność reanimacji dziecka. Na wszelki wypadek w miejscu widocznym np. lodówka lub w podręcznym notesie, zapiszmy adresy najbliższych szpitali i numery alarmowe. Przydadzą się one w sytuacji gdzie stres i brak opanowania weźmie górę. W takich wypadkach musimy pamiętać, że liczy się każda chwila! Warto też jest skorzystać z kursów pierwszej pomocy, jak również na bieżąco odświeżać swoją wiedzę, by w razie potrzeby być doskonale przygotowanym.

17911065_1502470193117176_1251034522_n

Wychodzimy Wam naprzeciw!


Klub Aktywnych Mam wraz z równie aktywną mamą Magdą Lorek – wykwalifikowanym ratownikiem medycznym i pasjonatem tego tematu, zapraszają na bezpłatne warsztaty z pierwszej pomocy.

Spotkanie odbędzie się 24.04.17 (poniedziałek) godzina 11:00 – 13:00 przy ul. Nawojowskiej 17A w Nowym Sączu.

Zapisy: zapisy@klubaktywnychmam.pl, w treści prosimy o podanie imienia i wieku dziecka.

Liczba miejsc ograniczona więc kto pierwszy ten lepszy! Prosimy o informację w razie rezygnacji z warsztatów, by ktoś inny mógł skorzystać.
Udogodnienia:
-Miejsce przyjazne dzieciom, mamom karmiącym,
-Parking,
-Miejsce na wózek/rower,
-WC,
-Dostęp do wrzątku, kawy i herbaty,

Zapraszamy wszystkie mamy, te które chcą czegoś dowiedzieć i te które chcą odświeżyć swoją wiedzę! Najważniejsze jest nasze dziecko i nie ważne czy jest z nami w domu czy z dziadkami – każdemu powinniśmy przekazać swoją wiedzę na temat pierwszej pomocy, by w razie zagrożenia ,osoby zajmujące się naszymi skarbami potrafiły prawidłowo reagować! To może uratować życie ! Nie lekceważ tego!

 


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s