PODSUMOWANIE ROKU 2016

photo-1443774025361-1a6c01e357de

Witajcie drogie mamy i wszyscy którzy nas czytacie.

Trochę Was zaniedbałyśmy ale musicie nam wybaczyć jak każdą matkę polkę przystało przygotowania świąteczne pochłonęły nas do reszty! Nie martwcie się gdyż w nowym roku wracamy do Was ze zdwojoną siłą i energią do działania. W głowie kłębią się setki pomysłów i tylko czkamy by móc je z Wami realizować.

Na początek trochę podsumowań z minionego 2016 roku. Był to dla nas rok pełen pozytywnych wydarzeń, nowych znajomości i kolejny rok z wami – aktywnymi mamami.

Nasza warsztaty cykliczne rozpoczęły się od spotkania w kameralnym gronie mam gdzie w studiu fotograficznym Małgorzaty Chudy wyczarowane zostały cudne ujęcia wspólnie z naszymi pociechami. Towarzyszyła nam Katarzyna Barth, która w swoim Gabinecie Wizażu i Stylizacji Rzęs przemieniła nas w prawdziwe biznes women ;-). Każda z nas mogła poczuć się jak prawdziwa gwiazda filmowa i choć na chwilę zapomnieć o obowiązkach domowych i zawodowych.

Kolejne spotkanie naszych cudownych mam odbyło się we wtorkowe październikowe przedpołudnie gdzie przy ciepłej herbatce swoją pasją dzieliła się z nami blogująca mama Monika Obrzut. Było to bardzo pozytywne spotkanie pełne cennych rad i wskazówek . Przy wspaniałej atmosferze można było się dowiedzieć jak jednocześnie być mama i zrobić cos pożytecznego ze swoich pasji. Mamy nadzieję że nasza blogująca mama zainspirowała swoimi pasjami nie jedną z was.

„Karmię Cię miłością” pod taką piękną nazwą odbyły się wykłady z cudowną kobietą aniołem panią Marią Filipowicz ( doradcą laktacyjnym, mgr pielęgniarstwa i szczęśliwa mamą trzech synów). Z powodu warunków pogodowych niestety nie było pełnej sali za to Ci którzy dotarli mogli w kameralnym gronie i przy pysznych ciasteczkach uzyskać fachowe porady na temat laktacji, ciąży i wszystkim co z tym związane. Pani Maria ma dar do opowiadania i można jej słuchać godzinami. Na co dzień pracuje w szpitalu Medikor i tam swoją wiedzą dzieli się z przyszłymi rodzicami czy to już na Sali po porodowej czy jeszcze w szkole rodzenia. Obiecała, że jeszcze kiedyś do nas wróci by może w szerszym gronie przybliżyć mamom jakieś ciekawe informacje.

I jak przystało na grudzień prowadzone były warsztaty świąteczne. Był to czas wspólnego ozdabiania pierniczków, malowania figurek z masy glinianej i wspólne słuchanie kolęd. W powietrzu unosiła się woń cynamonu i magii świąt. Każdy w skupieniu mógł choć na chwilę odpocząć i zrelaksować się przed świąteczną gonitwą. Wszystkie pierniczki zostały pięknie zapakowane i kilka dni później trafiły w ręce osób z Domu Spokojnej Starości przy ulicy Emilii Plater w Nowym Sączu.

Oczywiście w między czasie Klub ciągle był aktywny – jak to na aktywne mamy przystało i działał w różnych sferach życia społecznego i publicznego:

– Animacje w Sektorze Rodzinnym Sandecji

– Wizyta w Regionalnej Telewizji Kablowej i nagranie pierwszego programu promującego nasz klub

-Wsparcie akcji Pomóż Patrykowi i innym ( Rejestracja potencjalnych dawców szpiku)

I wiele innych, drobniejszych aczkolwiek równie ważnych aktywności naszego klubu.

 


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s